Grzegorz Jankowski (46 lat) karierę dziennikarską rozpoczął w 1990 roku w radiowej Trójce jako autor i prezenter serwisów informacyjnych.
Trzy lata później przeniósł się do największego wówczas dziennika w Polsce czyli "Życia Warszawy". Pracował tam w dziale zagranicznym.
Upomniała się wtedy o niego armia amerykańska i zaokrętowała na swoim lotniskowcu, z ktorego bombardowano cele w byłej Jugosławii. Pisał też reportaże z USA gdzie był m.in. świadkiem wielkiej bijatyki między polskimi i amerykańskimi komandosami w Fort Polk (nasi wygrali).
Jankowski od poczatku przynosił pecha politykom. W 1995 roku zrobił wywiad z szefem NATO Willy Claesem, ktory kilka godzin później stracił pracę oskarżany o korupcję.
W 2000 roku Tomasz Wróblewski zabrał Jankowskiego do Nowego Jorku, zaprowadził do redakcji Newsweeka i powiedział: - Zrobimy to samo w Polsce, a ty będziesz moim zastępcą. I tak Jankowski trafił do wydawnictwa Axel Springer, które zostało polskim wydawcą tygodnika. Już po pierwszym numerze Newsweek stał się największym tygodnikiem w Polsce.
Trzy lata później Springer powierzył Jankowskiemu, już samodzielnie, przygotowanie projektu dziennika Fakt. Gazeta wystartowała jesienią 2003 i po trzech miesiącach została największą gazetą w Polsce. Kierowany przez niego dziennik pobił wszelkie historyczne rekordy sprzedaży prasy w Polsce. W najlepszym okresie Fakt sprzedawał ponad milion egzemplarzy dziennie. Doszło do tego, że gazetę trzeba było nawet częściowo drukować za granicą i dowozić do Polski samolotami. Pracując dla Faktu współtworzył też koncepcję Dziennika, którego przez dwa lata był wydawcą.
Po 11 latach kierowania Faktem odszedl z gazety i Springera, wyjechał do Włoch i słuch po nim zaginął. Niedawno jednak wrócił. I został autorem nowego programu w Superstacji - Polska w kawałkach.
Napisał też książkę o swojej pracy w Fakcie, w której opisuje świat polskiej polityki i showbiznesu. Ukaże się ona w maju tego roku. Grzegorz Jankowski jest żonaty, ma dwoje dzieci.