Dwa sety od półfinału. Polscy siatkarze zmierzą się z Rosją

Dwa sety od półfinału. Polscy siatkarze zmierzą się z Rosją
PAP/Grzegorz Michałowski


Z grupy H awans do półfinału mają już zapewniony Brazylijczycy, którzy po porażce 2:3 z Polską w środę bez straty seta ograli Rosjan. Ten wynik sprawił, że drugiego półfinalistę z tej grupy wyłoni pojedynek biało-czerwonych z mistrzami olimpijskimi.

W lepszej sytuacji przed tym meczem są Polacy, którzy mają już na koncie dwa punkty i do awansu wystarczy im wygranie dwóch setów. Rosjanie muszą natomiast zdobyć komplet punktów, by wyprzedzić Polaków i ich kosztem wywalczyć awans.

"Będziemy walczyć do ostatniej piłki" - zapowiedział po porażce z Brazylią trener Rosji Andriej Woronkow.

Walkę o pełną pulę zapowiadają również Polacy, których do walki w Atlas Arenie zagrzewać będzie ponad 12 tys. widzów. Bilety na to spotkanie zostały wyprzedane już kilka dni temu.

Mecz Polski z Rosją rozpocznie się w czwartek o g. 20.25.

O tej samej porze w Katowicach w grupie G Iran zmierzy się z Francją. Awans do półfinału, dzięki korzystnemu bilansowi małych punktów, już w środę zapewnili sobie Niemcy po pokonaniu drużyny z Bliskiego Wschodu 3:0.

Irańczykom nawet nie każde zwycięstwo 3:0 da awans. Z kolei "Trójkolorowym" do wywalczenia pierwszego miejsca w grupie potrzebna jest wygrana w przynajmniej jednym secie.

(PAP)