EURO 2020: Finał na Wembley. UEFA ogłosiła decyzję

EURO 2020: Finał na Wembley. UEFA ogłosiła decyzję
PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI

W 1996 roku na Wembley odbył się finał kontynentalnego czempionatu - Niemcy pokonali Czechów 2:1. Anglikom nie powiodło się w wyborach na gospodarza mistrzostw świata 2006 i 2018.

UEFA ogłosiła w piątek również, że w Monachium, Baku, St. Petersburgu i Rzymie rozegrane zostaną ćwierćfinały; w tych miastach także po trzy gry grupowe.

Natomiast pozostałe spotkania grupowe i 1/8 finału odbędą się w Kopenhadze, Bukareszcie, Amsterdamie, Dublinie, Bilbao, Budapeszcie, Brukseli i Glasgow. W każdym z nich po trzy mecze pierwszej fazy zawodów i po jednym w rundzie pucharowej.

Łącznie ME w 2020 roku odbędą się w 13 miastach. Polska już wcześniej zrezygnowała z ubiegania się o współorganizację turnieju. Prezes Zbigniew Boniek uznał, że mała jest szansa powodzenia osiem lat po organizacji Euro 2012 (wspólnie z Ukrainą).

Podczas piątkowych obrad w Genewie Europejska Unia Piłkarska odrzuciła kandydatury Cardiff, Sztokholmu, Skopje, Jerozolimy, Sofii i Mińska.

Rozegranie ME w kilkunastu krajach całej Europy to inicjatywa szefa UEFA Francuza Michela Platiniego. Zaproponował, aby w ten sposób podkreślić 60. rocznicę pierwszego turnieju o mistrzostwo Starego Kontynentu.

(PAP)