Dramatycznie szybka jazda po norwesku!!!

Dramatycznie szybka jazda po norwesku!!!
fot. Tor Atle Kleven CC BY-SA 2.0

23.09. Oslo (PAP) Skoczek otrzymał dwa punkty karne, lecz za podobne przekroczenia miał już na koncie sześć, a według norweskich przepisów po zebraniu ośmiu pkt w okresie trzech lat następuje utrata prawa jazdy na pół roku. Jacobsen otrzymał również mandat w wysokości 2900 koron (1500 złotych).


"Przekroczyłem szybkość trzy razy wcześniej, lecz nie jestem jakimś szaleńcem za kierownicą i nigdy nie było to więcej niż 20 kilometrów i były to raczej zagapienia się. Norweski system kar jest zbyt surowy, jeżeli jazda o 14 kilometrów za szybko powoduje tak dramatyczne skutki" - powiedział skoczek, który ma na koncie także m.in. cztery srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw świata (wszystkie w drużynie). Stawał także na podium MŚ w lotach. Indywidualnie jego największym sukcesem jest brąz zdobyty w tej rywalizacji w 2010 roku.

Wyjaśnił, że utrata prawa jazdy w okresie przygotowań do sezonu jest równie dramatyczna jak kara. "Teraz mam bardzo trudną sytuację. Mieszkam w Hoenefoss i na treningi dojeżdżam 63 kilometry na skocznię Holmenkollen w Oslo. Zamiast komfortowo poruszać się samochodem zmuszony jestem jeździć pociągiem, a później w Oslo środkami komunikacji miejskiej z całym sprzętem treningowym" - tłumaczył.

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl nie uważa, że norweskie przepisy drogowe są zbyt surowe. "Utrata prawa jazdy na kilka miesięcy jest karą wychowawczą i sygnałem ostrzegawczym. Anders teraz zrozumie jak dużo warty jest ten dokument" - powiedział. (PAP)