Australia - zastrzelono nastolatka terrorystę

Australia - zastrzelono nastolatka terrorystę
PAP/EPA

24.09. Canberra (PAP/AP, Media) Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem na jednym z komisariatów w Melbourne. Podejrzany o terroryzm 18-latek został tego dnia wezwany do złożenia wyjaśnień - powiedział szef lokalnej policji Ken Lay.

Niedługo po przybyciu na komisariat nastolatek zaatakował nożem dwóch policjantów i przez jednego z nich został zastrzelony. Obaj funkcjonariusze odnieśli rany i wymagali pomocy medycznej, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podały służby bezpieczeństwa.

"Nasi ludzie nie wiedzieli, że ten osobnik może stanowić zagrożenie, chcieli z nim tylko przeprowadzić spokojną rozmowę na temat jego zachowania" - powiedział dziennikarzom przedstawiciel policji Luke Cornelius. Dodał, że funkcjonariusze nie mieli innego wyjścia jak użyć wobec niego broni.

Jego postępowanie budziło "poważne zaniepokojenie", dlatego władze tydzień temu postanowiły unieważnić 18-latkowi paszport. Widziano go m.in. w jednym z centrów handlowych jak wymachiwał obiektem przypominającym flagę Państwa Islamskiego (IS).