W Łodzi będzie Aleja Gwiazd Sportu - Wlazły pierwszy

W Łodzi będzie Aleja Gwiazd Sportu - Wlazły pierwszy
PAP/Grzegorz Michałowski

O Alei Gwiazd Sportu poinformowała media w czwartek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Na spotkaniu z dziennikarzami obecny był również Wlazły.

Prezydent przyznała, że to właśnie sukces siatkarzy zainspirował ją do tego, aby w Łodzi stworzyć Aleję Gwiazd Sportu. Podziękowała też zawodnikowi za sukces jaki osiągnął w mistrzostwach. Oprócz zdobycia złotego medalu, Wlazły został wybrany najbardziej wartościowym oraz najlepiej atakującym zawodnikiem turnieju.

Jak mówiła Zdanowska, swoje gwiazdy będą mieli sportowcy, którzy kojarzeni są z Łodzią lub województwem łódzkim. "Osoby, które są ambasadorami regionu" - dodała. Zdradziła, że swoją gwiazdę będzie miał lekkoatleta Adam Kszczot, który w marcu wywalczył tytuł halowego wicemistrza świata w biegu na 800 m. Jest także złotym medalistą mistrzostw Europy w Zurychu.

Wyróżnieniem był zaskoczony Wlazły. Jak mówił, nie czuje się gwiazdą, a bardziej człowiekiem, który spełnił swoje marzenia. Ma nadzieję, że Polacy pozostaną z reprezentacją "zarówno w tych lepszych jak i gorszych momentach". Następnie w specjalnie przygotowanej formie złożył odciski obu dłoni.