Legia kontra Trabzonspor - wymęczone 3 punkty

02.10. Warszawa (PAP) - Legia Warszawa jest jedną z sześciu drużyn, które zdobyły dotychczas komplet punktów w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Europejskiej. W czwartek mistrz Polski wygrał w Turcji z Trabzonsporem 1:0 po golu Michała Kucharczyka w 16. minucie meczu.

Stołeczna drużyna już poprawiła zeszłoroczne osiągnięcie z LE o 100 procent. Wtedy, jeszcze pod wodzą trenera Jana Urbana, w fazie grupowej wywalczyła ledwie trzy punkty, a teraz po dwóch kolejkach ma sześć. Udało się jej także zrewanżować Trabzonsporowi za dwie porażki 0:2 w poprzedniej edycji.

Zwycięską bramkę rozgrywający 150. spotkanie w barwach Legii Kucharczyk zdobył strzałem w długi róg, praktycznie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Bośniacki szkoleniowiec miejscowych Vahid Halilhodzic, który na mundialu w Brazylii dotarł do 1/8 finału z reprezentacją Algierii, miał pretensje do sędziego, że nie odgwizdał spalonego. Nie mógł zapanować nad sobą i węgierski arbiter w końcu odesłał go na trybuny.

Na jeszcze większe słowa uznania niż strzelec gola zasłużył Dusan Kuciak. Słowacki bramkarz mistrza Polski popisał się kilkoma świetnymi interwencjami i stanowił przeszkodę nie do pokonania dla piłkarzy Trabzonsporu. Raz w sukurs przyszła mu też poprzeczka.