Politycy PiS ruszają w Polskę. Odwiedzą każdy powiat

Politycy PiS ruszają w Polskę. Odwiedzą każdy powiat
PAP/Leszek Szymański

W czwartek odbędzie się posiedzenie klubu parlamentarnego PiS, w którym szczegóły akcji ma przedstawić prezes partii Jarosław Kaczyński. Lider ugrupowania, tak jak wszyscy posłowie i senatorowie, odwiedzi w sobotę i niedzielę kilka miejscowości: spotka się z mieszkańcami Wielkopolski i województwa lubuskiego.

Akcja odbywa się pod hasłem, które będzie towarzyszyć Prawu i Sprawiedliwości w kampanii w wyborach samorządowych: "Słuchać Polaków, zmieniać Polskę".

"Po rejestracji list wyborczych wracamy do jedynej skutecznej metody obejścia medialnej histerii zachwytu nad rządem PO-PSL, a więc spotykamy się bezpośrednio z ludźmi, z wyborcami. W najbliższy weekend parlamentarzyści PiS wraz z liderami list wyborczych będą rozmawiać z mieszkańcami całej Polski, szczególnie z tak zwanej +Polski powiatowej+" - powiedział PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

"Chcemy słuchać, tam gdzie bije serce Polski, w Polsce pozametropolitarnej. Chcemy zmieniać kraj nie z pozycji Warszawy, ale na najniższym poziomie, gdzie zaczyna się demokracja" - dodał.

Kaczyński podczas środowej konferencji prasowej mówił, że podczas podróży po Polsce można zorientować się, że Polacy "nie oczekują cudów". "Oczekują, że to wszystko co działa źle, kładzie się cieniem na codziennym życiu zostanie naprawione" - mówił. Dlatego - dodał - "trzeba podjąć działania przede wszystkim w tych segmentach życia publicznego, które są najbardziej bezpośrednio związane z codziennym losem".

W 2013 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzał "Polskę powiatową". Towarzyszyli mu wiceprezesi Adam Lipiński, Mariusz Kamiński, Beata Szydło oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, a także szef klubu PiS Mariusz Błaszczak i szef komitetu wykonawczego Joachim Brudziński.

Podczas spotkań w powiatach politycy PiS podkreślali, że "Polska powiatowa" jest tak samo ważna jak "Polska metropolitalna". Kaczyński diagnozował, że "kraj cierpi na choroby, które w miastach powiatowych przebiegają ostrzej niż w metropoliach".

Szef PiS podkreślał wielokrotnie, że należy dążyć do zrównania szans i poziomu życia w dużych i mniejszych ośrodkach. Polska - jak mówił - musi rozwijać się w całości.

(PAP)