Polscy piłkarze przerwali sześć serii Niemców

Polscy piłkarze przerwali sześć serii Niemców
PAP/Bartłomiej Zborowski

Po raz ostatni Niemcy w spotkaniu o punkty przegrali w 2012 roku w półfinale Euro 2012 w ...Warszawie. Wówczas pokonali ich na Stadionie Narodowym Włosi 2:1. W kolejnych 18 starciach podopieczni Joachima Loewa nie zaznali goryczy porażki.

Mistrzowie świata przegrali na wyjeździe w kwalifikacjach do jakiegokolwiek turnieju po raz pierwszy od 16 lat. Po raz ostatni zostawili trzy punkty 10 października 1998 roku w Turcji (0:1).

W sobotę pierwszy raz w historii niemieccy piłkarze przegrali na obcym stadionie w eliminacjach mistrzostw Europy różnicą więcej niż jednej bramki.

W 33 spotkaniach kwalifikacyjnych z rzędu zawodnicy Loewa byli niepokonani. Po raz ostatni przegrali taki mecz 17 października 2007 roku w Monachium przeciwko Czechom (0:3).

Niemcy zawsze doskonale radzili sobie z reprezentacją Polski. Ponieśli teraz pierwszą porażkę, a dodatkowo w starciu o punkty są bez zwycięstwa nad biało-czerwonymi po raz pierwszy od 36 lat. Wtedy obydwa zespoły zanotowały remis (0:0) w mistrzostwach świata w Argentynie w 1978 roku.

(PAP)