Gang pseudokibiców rozbity. 11 zatrzymanych

Gang pseudokibiców rozbity. 11 zatrzymanych

Ponad 160 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, komendy wojewódzkiej i miejskiej z Białegostoku w jednym czasie weszło do kilkunastu mieszkań i domów. Wszystko w związku ze sprawą prowadzoną już od pewnego czasu, dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej, której trzon stanowią pseudokibice i osoby wywodzące się ze środowisk subkultury skinhead. Przeprowadzona realizacja była kontynuacją zatrzymań z lipca i października, kiedy to funkcjonariusze zatrzymali w sumie 18 osób. Teraz w policyjnej obławie wpadło kolejnych 11 członków grupy.

Grupa zajmowała się głównie obrotem narkotykami oraz czerpaniem korzyści z nierządu. Zatrzymane osoby miały na swoim koncie także popełnianie rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, udział w bójkach i pobiciach - tak zwanych ustawkach, pozbawienia wolności oraz propagowanie ustroju faszystowskiego.

W stosunku do 10 zatrzymanych Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratora Apelacyjna w Białymstoku. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

źródło: CBŚP