Joński: Elsner dołącza do klubu SLD

Joński: Elsner dołącza do klubu SLD

Wstąpienie Elsnera do klubu SLD ma zostać ogłoszone podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Joński podkreślił w rozmowie z PAP, że Sojusz cieszy ta decyzja, bo SLD stanie się w ten sposób "trzecią siłą w Sejmie". Klub SLD będzie liczył 32 posłów - czyli tyle samo, ile liczy klub PSL.

"Będziemy chcieli przedstawić Wincentego Elsnera jako posła, który będzie odpowiadał u nas za małe, rodzinne firmy" - powiedział polityk Sojuszu. Wskazywał, że Elsner przez wiele lat miał swoją firmę i jest "przedsiębiorcą z lewicową twarzą".

Rzecznik Sojuszu podkreślił, że tematyka małych, rodzinnych firm jest bardzo istotne, bo nie mają one "absolutnie żadnej pomocy ze strony państwa"; jak mówił, państwo wręcz blokuje ich rozwój.

Według Jońskiego, Sojusz chce pokazać, iż nowoczesna lewica pomaga nie tylko emerytom, rencistom i bezrobotnym, ale również małym firmom, handlarzom, którzy przegrywają często z wielkimi marketami.

Zapowiedział, że SLD przedstawi swoją ofertę dla takich firm, będzie również postulował utworzenie w Sejmie komisji zajmującej się tą problematyką. Zdaniem Jońskiego jej szefem mógłby zostać Elsner. Utworzenie w Sejmie Sojusz komisji ds. małych i średnich przedsiębiorstw Sojusz zaproponował na środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Rzecznik Sojuszu wyjaśnił, że miałaby to być komisja stała. W tej sprawie SLD będzie chciało rozmawiać z marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim - zapowiedział.

Poinformował też, że SLD planuje "szeroko zakrojoną wielomiesięczną akcję" obejmującą spotkania z przedsiębiorcami w terenie. "(Chodzi o to), by posłuchać, co mają do powiedzenia i później na początku roku przedstawić konkretne projekty ustaw, które by wynikały z tego" - zaznaczył rzecznik SLD.

(PAP)