Lewandowski drugi raz w jedenastce kolejki "Kickera"

Lewandowski drugi raz w jedenastce kolejki Kickera
PAP/EPA

Reprezentacyjny napastnik otrzymał notę "2" (klasa międzynarodowa) w skali 1-6 (im mniej, tym lepiej). Lepiej oceniony był w tym sezonie tylko raz - w 7. kolejce po meczu z Hannoverem 96 - 1,5. Wówczas zdobył dwa gole.

Polski piłkarz ma na koncie już pięć goli w obecnych rozgrywkach; w poprzednim sezonie zdobył koronę króla strzelców. W klasyfikacji najskuteczniejszych prowadzi czterech zawodników - Argentyńczyk Franco di Santo (Werder Brema), Japończyk Shinji Okazaki (Mainz) oraz Niemcy Mario Goetze (Bayern Monachium) i Alexander Meier (Eintracht Frankfurt) - wszyscy mają na koncie po sześć trafień.

Lewandowski drugi raz w sezonie 2014/15 jest w drużynie "Kickera", a po raz trzeci znalazł się w niej Belg Kevin de Bruyne (VfL Wolfsburg).

W 10. kolejce Bundesligi wystąpiło jeszcze czterech reprezentantów Polski. Po raz pierwszy na murawie pojawił się Ludovic Obraniak. Pomocnik Werderu Brema grał od początku meczu z Mainz (1:2), opuścił boisko w 55. minucie i otrzymał od "Kickera" notę 4,5.