Wypadek polskiego autokaru. 11 osób rannych

Do wypadku doszło około godziny 5 w okolicach Niederlehme w Brandenburgii. Jadący w kierunku Polski autokar wypadł z trasy, zjechał w prawo i spadł ze skarpy - powiedział PAP rzecznik miejscowej policji.

W pojeździe firmy turystycznej Sindbad znajdowało się - wg niemieckiej policji - 66 osób, w tym dwóch kierowców i pilot, którzy wyszli z kolizji bez szwanku.

Wszystkie osoby zostały uwolnione z pojazdu. Znajdują się w miejscowości Koenigs Wusterhausen, gdzie oczekują na podstawienie zastępczego autokaru.

Ranni zostali przetransportowani na pokładzie helikoptera do okolicznych szpitali. Przyczyny wypadku są na razie nieznane. Autostrada na odcinku między zjazdem na Niederlehme a Spreeau w kierunku Frankfurtu nad Odrą na została zamknięta.

Zarząd firmy Sindbad poinformował, że wypadkowi uległ jeden z autokarów należących do firmy Star Turist z Olsztyna, realizujący przewóz liniowy na trasie Niemcy - Polska na zlecenie spółki Sindbad. Jest to autokar marki Setra, wyprodukowany w 2010 roku; ostatnie badania techniczne przeszedł we wrześniu tego roku, są one ważne do marca 2015 roku. Pojazd prowadziła doświadczona dwuosobowa załoga kierowców.

Na miejsce wypadku firma Sindbad wysłała dwa autokary zastępcze; w drodze na miejsce zdarzenia są też przedstawiciele spółki, którzy będą przekazywali bieżące informacje. Przyczyny wypadku bada Policja w Niemczech - podał zarząd firmy Sindbad w komunikacie.

(PAP)