Wątpliwości wokół wyborów. Komorowski spotka się z Millerem

Wątpliwości wokół wyborów. Komorowski spotka się z Millerem
PAP/Radek Pietruszka

Wcześniej lider SLD powiedział, że został zaproszony przez Komorowskiego na spotkanie jeszcze w poniedziałek - na godz. 17. Tematem miała być sytuacja związana z wyborami samorządowymi.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała PAP w poniedziałek po południu, że Kancelaria Prezydenta na razie nie potwierdza terminu tego spotkania.

Miller mówił na briefingu w Sejmie, że nie ma pewności, iż nieprawidłowości, do których - jego zdaniem - doszło przy okazji wyborów samorządowych, nie powtórzą się przy okazji najbliższych wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Zaznaczył, że trzeba z obecnej sytuacji wyciągnąć wnioski i "usuwać niedociągnięcia, a nie przechodzić nad nimi do porządku dziennego".

"Będę miał dzisiaj okazję powiedzieć to prezydentowi Komorowskiemu, który zaprosił mnie na spotkanie" - powiedział Miller.

Miller wraz z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim opowiedzieli się za powtórzeniem wyborów samorządowych.

W poniedziałek prezydent spotkał się już z szefem TK Andrzejem Rzeplińskim i innymi konstytucjonalistami. Spotkania to pokłosie kłopotów z systemem informatycznym PKW, które spowodowały, że wyniki wyborów samorządowych zostały ogłoszone tydzień po wyborach. Ośmiu z dziewięciu sędziów PKW podało się do dymisji; jeden odszedł, bo skończył 70 lat - Kodeks wyborczy przewiduje wygaśnięcie mandatu po ukończeniu 70. roku życia.

(PAP)