Komorowski: dziękuję za każdy ogienek odwagi

Komorowski: dziękuję za każdy ogienek odwagi
PAP/Rafał Guz

Prezydent podkreślił, że "byli tacy, którzy w ciemną noc stanu wojennego odważali się marzyć o przyszłości, gdzie zbliżymy do siebie narody naszego rejonu świata", i gdzie będzie wolność gospodarcza. "Trzeba było mieć w sobie dużo marzeń i siły, żeby odważyć się w tej nocy stanu wojennego, działać na rzecz tak odległej, wydawało się, przyszłości. Mam więc nadzieję, że wszyscy razem mamy ogromną satysfakcję z tego, że ta nadzieja nie dała się zabić i ta nadzieja wygrała" - powiedział.

"Mam nadzieję, że wszyscy mamy satysfakcję, że udało się uzyskać tak wiele - wolność, demokrację, wolny rynek, integracje europejską, zbliżenie z sąsiadami, że dzisiaj cieszymy się dwudziestu pięciu latami polskiej wolności. To jest zasługa wszystkich razem i każdego z osobna" - dodał.

Dziękował "za każdy gest, za każdą decyzję, za każdy ogienek odwagi, który wtedy łączył się w tę wspólna wiarę, że wysiłkiem, trwaniem możemy odwrócić bieg wydarzeń na nasza dobrą, polską stronę". Życzył odznaczonym i "tym, którzy powinni być odznaczeni" satysfakcji z wolnej Polski.

(PAP)