Znamy skład ekipy na TCS

Znamy skład ekipy na TCS
PAP/ Andrzej Grygiel

Szkoleniowiec podkreślił, że jest to skład na pierwszy z czterech konkursów i w następnych nie są wykluczone zmiany.

"Szósty zawodnik być może dołączy w trakcie turnieju" - dodał na antenie TVP Kruczek i nie wykluczył, że będzie to leczący kontuzję Kamil Stoch.

63. edycja TCS rozpocznie się 28 grudnia konkursem w Oberstdorfie. W Nowy Rok skoczkowie będą rywalizować w Garmisch-Partenkirchen. Następnie przeniosą się do Austrii - 4 stycznia zawody gościć będzie Innsbruck, a dwa dni później Bischofshofen.

Fin Janne Ahonen jest nadal najbardziej utytułowanym uczestnikiem Turnieju Czterech Skoczni - triumfował w nim pięć razy. Jedynym polskim zwycięzcą (w sezonie 2000/01) pozostaje Adam Małysz. 

A Wiśle odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich:

Piotr Żyła (KS Wisła w Wiśle) zdobył  tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich na dużym obiekcie w Wiśle Malince. Srebro wywalczył niespodziewanie Adam Ruda (ZTS Zakucie Zagórz), a brąz Jan Ziobro (WKS Zakopane).

Dla Żyły to pierwszy indywidualny złoty medal krajowych mistrzostw rozgrywanych zimą. Wiślanin zdominował rywalizację. Oddał dwa długie skoki - 125,5 m i 131,5 m. Już po pierwszej serii jego przewaga punktowa nad kolejnym zawodnikiem wynosiła 16 pkt, a w finale wzrosła do 35,1 pkt.

Na drugim miejscu mistrzostwa ukończył 19-latek Ruda, który po pierwszej serii był dziesiąty po skoku na odległość 110,5 m. W finale uzyskał 127 m i wyprzedził większość rywali. Ziobro awansował z siódmej pozycji na trzecią (114 m, 122,5 m). (PAP)