Arłukowicz: NFZ zrobi wszystko, aby sprawnie powstawały nowe POZ

Arłukowicz: NFZ zrobi wszystko, aby sprawnie powstawały nowe POZ
PAP/Rafał Guz

Jak podał Arłukowicz, po decyzji o wydłużeniu od wczoraj czasu pracy NFZ do godziny 24, w województwie dolnośląskim podpisano m.in. umowy w Obornikach Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej, Polanicy, Legnicy, Lubaniu, Bolesławcu i Jeleniej Górze, w woj. lubelskim - w Lublinie, Biłgoraju, Puławach i Tomaszowie, w woj.lubuskim - w Zielonej Górze, a w woj. łódzkim - w Bełchatowie, Łodzi, Piotrkowie i Skierniewicach.

W woj.małopolskim umowy zawarto m.in. - w Rabce i Leśnicy, w woj. mazowieckim - w Ostrołęce, Radomiu, Grójcu. W woj. opolskim doszło do podpisania umów m.in. w powiecie namysłowskim, kluczborskim, a także w samym Opolu, w woj.podkarpackim - m.in. w Leżajsku, Ropczycach, Tarnobrzegu, w woj.podlaskim - w Białymstoku i Augustowie, a w woj. pomorskim - m.in. w Sopocie, w Gdańsku, w Kartuzach i Lęborku - wyliczał minister.

W woj. śląskim podpisano umowy m.in. w Żywcu, Zabrzu, Mysłowicach, Sandomierzu, Lipniku. W woj.warmińsko-mazurskim - m.in. w powiecie elbląskim, węgorzewskim, działdowskim i wielu innych mniejszych miejscowościach.

Arłukowicz zapawnił też, że NFZ zrobi wszystko, żeby proces zakładania POZ odbył się jak najsprawniej. "Mamy deklarację powstania nowych POZ w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, międzyrzeckim, krośnieńskim, wschowskim, gorzowskim. NFZ dołoży starań, aby te nowe POZ powstały jak najszybciej" - dodał minister.

(PAP)