Korona złożyła wniosek o upadłość - więc radni pomogą

Korona złożyła wniosek o upadłość - więc radni pomogą

Decyzja radnych zapadła w poniedziałek wieczorem podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kielce, kiedy radni po raz kolejni pochylili się nad sprawą przeznaczenia spółce Korona SA 7,8 mln zł. W pierwszym podejściu 29 grudnia ub.r. większość z nich była przeciw.

W poniedziałek, po burzliwych ponad czterogodzinnych obradach za przekazaniem dotacji zagłosowało 19 radnych, przeciw było czterech, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Niedługo przed rozpoczęciem nadzwyczajnej sesji prezes Korony SA złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Jak wyjaśnił w poniedziałek dziennikarzom, teraz po pozytywnej dla spółki decyzji radnych, wniosek zostanie wycofany. Zaznaczył, że miejska dotacja nie rozwiązuje jednak głównych problemów spółki, która potrzebuje programu naprawczego. "Ma on doprowadzić do poprawy sytuacji finansowej i zrównoważenia kosztów z przychodami” – wyjaśnił.

Kielecki klub po 19 kolejkach piłkarskiej ekstraklasy zajmuje 14. miejsce w tabeli (21 pkt) - znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Korona w 2008 roku przeszła na własność miasta. Były właściciel spółki, przedsiębiorca Krzysztof Klicki, odstąpił ją za symboliczną złotówkę kilka miesięcy po aferze korupcyjnej, która nadszarpnęła wizerunek klubu. Od tego czasu kieleccy radni wielokrotnie wzywali władze miasta do znalezienia inwestora dla Korony. Kilkakrotnie pojawiały się informacje dotyczące negocjacji z poważnymi podmiotami zainteresowanymi nabyciem spółki, jednak wszystkie zakończyły się niepowodzeniem. (PAP)