PŚ w Zakopanem: kwalifikacje przełożone

PŚ w Zakopanem: kwalifikacje przełożone
PAP/Grzegorz Momot

Sprawdziły się prognozy pogody, które zakładały, że w piątek porywy wiatru halnego w stolicy polskich Tatr mogą osiągać nawet około 60 km/h.

Czas rozpoczęcia treningu przesuwano trzykrotnie, jednak ostatecznie uznano, że nie można liczyć na poprawę warunków. Podjęta została więc decyzja, że treningi rozpoczną się w sobotę o godz. 11 a kwalifikacje o 12.45.

Wcześniej w rozmowie z PAP kierownik miejscowej Stacji Hydrolologiczno-Meteorologicznej IMGW-PIB Michał Furmanek ostrzegał, że halny może uniemożliwić przeprowadzenie piątkowej rywalizacji.

Poprawa warunków ma natomiast nastąpić w sobotę. "Jest nadzieja, że wiatr osłabnie do umiarkowanego ze średnią prędkością w granicach 5 m/s (18 km/h). Temperatura spadnie do minus jednego-zera stopni, będą się natomiast pojawiać opady deszczu ze śniegiem i śniegu" - powiedział.

Pierwsza seria konkursu drużynowego rozpocznie się w sobotę o 17. Konkurs indywidualny rozegrany zostanie w niedzielę o 13.45.

W Zakopanem wystartuje 69 skoczków z 16 krajów, w tym Polacy: Stanisław Biela, Stefan Hula, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek, Dawid Kubacki, Krzysztof Leja, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka Kamil Stoch, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.(PAP)