Fed Cup: klęska sióstr Radwańskich

Fed Cup: klęska sióstr Radwańskich
PAP/Jacek Bednarczyk

Dla Polek konfrontacja dwóch najlepszych zawodniczek z obu krajów była ostatnią szansą na pozostanie w walce o zwycięstwo w całym meczu ze "Sborną". Agnieszka Radwańska i jej młodsza siostra Urszula dzień wcześniej przegrały swoje pojedynki singlowe.

Niedzielny mecz ósmej w rankingu WTA krakowianki był jej 14. spotkaniem z Szarapową. Ze zwycięstwa nad wiceliderką światowej listy cieszyła się dwukrotnie - w 2007 i 2012 roku.

Zgodnie z planem w następnej kolejności na kort wyjść mają Urszula Radwańska i Swietłana Kuzniecowa. Ze względu na to, że losy całego meczu są już rozstrzygnięcie, ten pojedynek - zgodnie z regulaminem rozgrywek - może jednak zostać odwołany. Na koniec rozegrany zostanie debel, do którego zgłoszone zostały Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska oraz Anastazja Pawliuczenkowa z Witaliją Diaczenko.

Po raz pierwszy w tych rozgrywkach doszło do konfrontacji Polska - Rosja. Rywalki biało-czerwonych to czterokrotne triumfatorki Pucharu Federacji (2004-05, 2007-08).

Poprzednio Polki wystąpiły w elicie Fed Cup w 1994 roku. Wówczas jednak na najwyższym szczeblu rywalizowały aż 32 zespoły, a nie - jak obecnie - osiem.

"Sborna" w półfinale trafi na lepszego z pary Niemcy - Australia. Polki powalczą w kwietniowym barażu o utrzymanie w Grupie Światowej I.


Wynik meczu 1. rundy Grupy Światowej I Pucharu Federacji:

Polska - Rosja 0:3

sobota
Agnieszka Radwańska - Swietłana Kuzniecowa 4:6, 6:2, 2:6
Urszula Radwańska - Maria Szarapowa 0:6, 3:6

niedziela
Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa 1:6, 5:7

(PAP)