Komorowski po spotkaniu ze związkowcami: jest przestrzeń dla dialogu

Komorowski po spotkaniu ze związkowcami: jest przestrzeń dla dialogu
PAP/Marek Zimny

W piątek po południu Bronisław Komorowski spotkał się w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach z przedstawicielami samorządów woj. śląskiego, a potem także z przedstawicielami związków zawodowych.

"Ważnym dla mnie było spotkanie z liderami związków zawodowych, umocniło mnie w przekonaniu, że nie ma innej drogi politycznej niż działania na rzecz odbudowy dialogu społecznego. Myślę, że przestrzeń do tego dialogu została zbudowana m.in. za przyczyną działań Kancelarii Prezydenta. Pragnę przypomnieć, że przed paroma tygodniami było spotkanie podsumowujące rozmowy między przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców" - powiedział Komorowski.

Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie z ministrem pracy i polityki społecznej. "W moim przekonaniu (spotkanie - PAP) ma szansę stać się momentem przełomowym, jeśli chodzi o odbudowę dialogu społecznego na nowych zasadach, które trzeba określić również w dialogu" - dodał.

Podkreślił, że należy wykorzystać "skutecznie gotowość deklarowaną przez związki zawodowe do rozmawiania (...) o sprawach trudnych, także o sprawach istotnych z punktu widzenia uzdrawiania sytuacji w konkretnych przedsiębiorstwach.

(PAP)