Paweł Papke prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Paweł Papke prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej
PAP/Bartłomiej Zborowski

Papke był jedynym kandydatem rekomendowanym przez prezydium. W tajnym głosowaniu uzyskał poparcie 19 członków zarządu spośród 20 głosujących.

Wybór nowego szefa z grona obecnych członków zarządu był możliwy dzięki dobrowolnej rezygnacji Mirosława P. z piastowania tej funkcji. Kłopotów byłemu już prezesowi i jego pierwszemu zastępcy Arturowi P. przysporzyły wrześniowe mistrzostwa świata mężczyzn. Mieli bowiem przyjąć łapówki o łącznej sumie prawie miliona złotych od szefa jednej z prywatnych firm ochroniarskich Cezarego P. w zamian za to, że została ona wybrana do ochrony i zabezpieczenia turnieju, który zakończył się triumfem biało-czerwonych.

Obaj działacze zostali zatrzymani w połowie listopada przez funkcjonariuszy CBA. Prokuratura postawiła im zarzuty, a 15 listopada sąd zdecydował o ich trzymiesięcznym aresztowaniu. Później zostało ono przedłużone o kolejne trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na poniedziałkowych obradach zarządu zostanie także omówiona kwestia nowego szkoleniowca kadry siatkarek. Piotr Makowski podał się w piątek do dymisji, a w sobotę przyjęło ją prezydium związku.

(PAP)