Szczuka dołączyła do Twojego Ruchu

Szczuka dołączyła do Twojego Ruchu

Szczuka na wtorkowym briefingu prasowym w Sejmie powiedziała, że jej akces do Twojego Ruchu to "właściwie formalność". "Od czasu wyborów do europarlamentu stale współpracuję z różnymi osobami z Twojego Ruchu, pojawiam się w mediach pod logo Twojego Ruchu. Moja współpraca z Ruchem Kobiet Twojego Ruchu: Wandą Nowicką, Barbarą Nowacką, jest ciągła, stała. Uważam jednak, że należy wykonywać takie gesty w czasie, gdy jest jednak dosyć negatywna prasa dla partii i to chyba niezasłużenie" - mówiła działaczka.

Jak zauważyła, wśród "domen" TR są m.in. ratyfikacja konwencji o przeciwdziałaniu przemocy, uregulowanie kwestii związków partnerskich, zagadnienia związanie z transformacją energetyczną. "Mimo błędów i wypaczeń, ten projekt jest na pewno w moich oczach najbardziej obiecujący" - zaznaczyła Szczuka.

Pytana, czy zamierza kandydować w jesiennych wyborach parlamentarnych, odparła, że za wcześnie jeszcze, żeby o tym mówić.

Lider Twojego Ruchu Palikot przyznał, że w ostatnim czasie jego formację opuściło "trochę osób", ale - jak przekonywał - "bardzo wiele osób" do niej wstąpiło. Według niego jest to grupa "kilkuset osób", które dołączyły do TR w ciągu ostatniego miesiąca.

"To są osoby najczęściej mało znane, działacze regionalni, lokalni, w związku z tym my nie robimy z tego jakiejś wielkiej hecy, konferencji. Kiedy jednak po kilku rozmowach zdecydowała się podjąć tę decyzję Kazimiera Szczuka, (...) to uznałem, że warto, właśnie w kontrze do tej rozpowszechnionej narracji, że wszyscy Palikota opuszczają, pokazać, że nie tylko wczoraj Jacek Poniedziałek zadeklarował wstąpienie do komitetu poparcia mojej osoby w wyborach prezydenckich, ale właśnie dzisiaj także Kazimiera Szczuka" - mówił Palikot.

Jak dodał, działaczka ma również znaleźć się w komitecie poparcia Palikota.

Kazimiera Szczuka to działaczka społeczna i feministyczna; należy do Rady Programowej Kongresu Kobiet. Z wykształcenia jest historykiem literatury. W ubiegłorocznych wyborach do europarlamentu bezskutecznie ubiegała się o mandat europosłanki z ramienia komitetu Europa Plus Twój Ruch - współtworzonego przez b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Janusza Palikota oraz Marka Siwca. Szczuka była "jedynką" na bydgoskiej liście komitetu. (PAP)