Legia przegrała z Ajaxem

PAP/Bartłomiej Zborowski

Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 1:0 (1:0).

Bramka: 1:0 Arkadiusz Milik (35). Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja). Widzów: 46 761.

Żółte kartki: Ajax - Riechedly Bazoer; Legia – Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak.

Ajax Amsterdam: Jasper Cillessen – Ricardo van Rhijn, Nick Viergever, Mike van der Horn, Nicolai Boilesen - Anwar El Ghazi, Thulani Serero (72. Jairo Riedewald), Davy Klaassen (82. Daley Sinkgraven), Riechedly Bazoer, Ricardo Kishna (75. Lasse Schoene) - Arkadiusz Milik.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Guilherme – Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Masłowski, Michał Kucharczyk – Orlando Sa.

Tuż przed spotkaniem polski zespół został poważnie osłabiony. Kluczowy zawodnik Legii Miroslav Radovic nie został włączony do kadry meczowej, gdyż jest bliski transferu do chińskiego drugoligowca Hebei China Fortune i w czwartek zasiadł na trybunach.

Legia zagrała dwie zupełnie różne połowy. Na początku spotkania gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, a podopieczni trenera Henninga Berga byli ustawieni bardzo defensywnie. Czwórkę obrońców wspierał kapitan Ivica Vrdoljak.

Ajax szybko rozgrywał piłkę, z czym legioniści nie potrafili sobie poradzić. Największe kłopoty miał na lewej obronie Guilherme, którego z łatwością ogrywał Anwar El Ghazi. To właśnie jego strzał sprawił sporo trudności Dusanowi Kuciakowi w czwartej minucie. 10 minut później minimalnie niecelnie uderzył natomiast Riechedly Bazoer.