"World of Tanks" w wersji na Xboxa ma już 5 mln graczy

World of Tanks w wersji na Xboxa ma już 5 mln graczy

Gra sieciowa "World of Tanks" należy do najpopularniejszych gier free-to-play MMO na rynku. W lutym ubiegłego roku ukazała się wersja na konsole Xbox 360. Jak podaje producent gry, w ciągu pierwszego roku tytuł zgromadził ponad 5 mln konsolowych graczy. Dzięki zapowiedzianej wersji na Xbox One, w nadchodzących miesiącach dotychczasową bazę graczy mają także zasilić nabywcy konsol nowej generacji.

"Rok temu, +World of Tanks+ pojawiło się na konsoli Xbox 360 i okazało się sukcesem. Miliony graczy dołączyły do globalnej społeczności wirtualnych czołgistów" - podkreśla T.J. Wagner, producent wykonawczy Wargaming Chicago-Baltimore. "Marka Wargamingu silnie zakorzeniła się w przestrzeni konsolowej. Nasi twórcy są gotowi i jesteśmy dumni z przejścia na następny poziom, na nową generację z Xbox One" - dodał.

"World of Tanks" na konsolę Xbox One ukaże się jeszcze w 2015 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, można jednak spodziewać się jej w drugiej połowie roku. Podobnie jak w przypadku "World of Tanks: Xbox 360 Edition", gra będzie dostępna do pobrania za darmo dla posiadaczy abonamentu Xbox Live Gold; pozostali gracze będą mogli skorzystać z 7-dniowej wersji testowej.

O znaczeniu tytułu mówi Konrad Rawiński, PR Manager firmy Wargaming na Polskę: "World of Tanks jest jedną z najpopularniejszych marek w światowym przemyśle rozrywkowym z ponad 100 mln zarejestrowanych graczy rywalizujących w przeszło 200 krajach na całym globie. W Polsce również jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier komputerowych. Od momentu premiery zarejestrowało się więcej niż 1 mln rodaków, co plasuje Polskę w czołówce krajów Unii Europejskiej jeśli chodzi o liczbę wirtualnych czołgistów".

Producent gry zapowiada, że obie wersje konsolowe "World of Tanks" - na Xbox 360 i Xbox One - będą korzystać ze wspólnych serwerów i identycznej zawartości, a tym samym ze wspólnej społeczności graczy. Ponadto wszyscy gracze przechodzący z konsoli poprzedniej generacji na nową mają mieć gwarancję, że cały postęp w grze zostanie przeniesiony na nową platformę sprzętową. Firma spodziewa się, że decyzja ta doprowadzi do dalszego poszerzenia bazy aktywnych graczy.

Wargaming to wielokrotnie nagradzana prywatna firma będąca jednym z liderów w zakresie produkcji gier komputerowych typu free-to-play MMO. Od 1998 roku firma wydała ponad 15 tytułów. Jej obecne działania koncentrują się na serii wojennych gier MMO opartych na współpracy graczy: "World of Tanks", "World of Warplanes" oraz "World of Warships". Trylogia gier komputerowych Wargamingu stworzy wspólne uniwersum wojenne zintegrowane przez portal Wargaming.net.

(PAP)