Kopacz: nie było rozmów z Rozenkiem

Kopacz: nie było rozmów z Rozenkiem
PAP/Marcin Obara

Kopacz pytana w czwartek przez dziennikarzy, czy posłowie którzy odeszli z Twojego Ruchu mogą znaleźć się w Platformie powiedziała: "Nie ma takiej potrzeby, ja nic o chęciach, ani zgłoszeniach nie wiem".

W czwartek przestał istnieć sejmowy klub Twojego Ruchu. Z liczącego w ostatnim czasie 16 posłów klubu wystąpiło 12, w tym Janusz Palikot - ci posłowie utworzą teraz sejmowe koło Ruch Palikota. Czterech pozostałych dotychczasowych członków klubu TR: Andrzej Rozenek - który w środę zrezygnował z funkcji pełnionych w TR, m.in. rzecznika partii - Sławomir Kopyciński, Marek Poznański i Jacek Najder poinformowali, że postanowili odejść z Twojego Ruchu.

Palikot odnosząc się w czwartek do Rozenka, stwierdził, że jest on "dogadany z Platformą Obywatelską". Sam Rozenek, i trzej pozostali byli już posłowie TR, mówili, że na razie będą posłami niezrzeszonymi.

Kopacz zapewniła w rozmowie z dziennikarzami, że nie było żadnych rozmów z byłymi posłami Twojego Ruchu o przejściu do Platformy. "Jeśli będą takie rozmowy, to będziemy się zastanawiać" - zastrzegła. "Takich rzeczy nie robi się w konspiracji, najczęściej się rozmawia publicznie. Zwykle takie transfery są ogłaszane w waszych mediach" - powiedziała szefowa rządu

Dodała, że czasy są wyjątkowo trudne i pracowite, dlatego wolałaby "twardo stąpać po ziemi i nie być tą, która snuje scenariusze, które są mało realne i (mało) rzeczywiste". (PAP)