W Warszawie rozpoczęła się konwencja prezydenta Komorowskiego

W Warszawie rozpoczęła się konwencja prezydenta Komorowskiego
PAP/Jacek Turczyk

Konwencja odbywa się w warszawskiej Hali Expo. Prezydent zaprezentuje na niej swój program wyborczy, a także hasło kampanii. "Będziemy również prezentowali wizerunek, plakat wyborczy tej kampanii. Można powiedzieć, że kampania pana prezydenta Komorowskiego wchodzi w drugi etap takiej bardzo intensywnej, bezpośredniej, codziennej pracy z wyborcami" - zapowiedział szef sztabu Komorowskiego, Robert Tyszkiewicz (PO).

W sobotę przedstawiony zostanie także komitet honorowy prezydenta. Jak mówił Tyszkiewicz, w jego skład weszło wiele "zacnych osobistości", autorytetów życia publicznego, zarówno ze świata polityki, jak i gospodarki, organizacji społecznych, kultury i sportu.

Jeszcze tego samego dnia prezydent Komorowski ma rozpocząć dwutygodniowy objazd "bronkobusem" po Polsce. W pierwszej kolejności uda się na spotkania z wyborcami w Piasecznie pod Warszawą, następnie pojedzie do Starachowic (woj. świętokrzyskie). Na niedzielę z kolei zaplanowano wizyty prezydenta w Nowym Targu i Krakowie (woj. małopolskie).

(PAP)