Bronkobusy zostają w garażu - Tunezja ważniejsza od kampanii

Bronkobusy zostają w garażu - Tunezja ważniejsza od kampanii
PAP
Szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego Robert Tyszkiewicz (PO) zamieścił   na Twitterze informację, że "w związku z tragicznymi wydarzeniami w Tunezji" odwołane zostają czwartkowe "działania kampanijne prezydenta".
 
"Prezydent na bieżąco jest informowany przez MSZ w sprawie ataku terrorystycznego, Kancelaria Prezydenta pozostaje również w kontakcie z placówką dyplomatyczną w Tunezji" - powiedziała w środę PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego.
 
W środę doszło w Tunisie do zamachu terrorystycznego na słynne Muzeum Narodowe Bardo. Wśród turystów zwiedzających muzeum była duża grupa Polaków - 36 osób. Według nieoficjalnych informacji, podanych w środę przez rzecznika MSZ Marcina Wojciechowskiego, wśród zabitych mogło być czterech obywateli RP. Wciąż nie jest ustalony los kilkunastu osób z Polski, trzech polskich obywateli zostało rannych.
 
Premier Tunezji Habib Essid poinformował, że w ataku terrorystów zginęło 19 osób, w tym 17 turystów. Tunezyjski premier dodał, że wśród zabitych są turyści polscy, włoscy, niemieccy i hiszpańscy. (PAP)