LE: Dynamo, Fiorentina i Napoli awansowały

PAP/EPA

Teodorczyk trafił do bramki rywali w 35. minucie i dzięki jego bramce Dynamo objęło prowadzenie. Wcześniej gola dla gospodarzy zdobył Andrij Jarmołenko (21), a osiem minut później wyrównał Romelu Lukaku. Przed przerwą trzecią bramkę dla gospodarzy uzyskał Miguel Veloso; po przerwie wynik podwyższyli Ołeh Husiew i Antunes. W końcówce wynik ustalił Phil Jagielka zdobywając drugą bramkę dla gości. Nic nie zmieniło to w kontekście awansu do ćwierćfinału, bo w dwumeczu lepsze okazało się Dynamo 6:4.

W innym czwartkowym spotkaniu AS Roma z Łukaszem Skorupskim w bramce przegrała z Fiorentiną. Polski bramkarz popełnił poważny błąd przy stracie drugiej bramki. W 18. minucie próbował ustrzec swój zespół przed rzutem rożnym, ale tak niefortunnie interweniował, że piłkę przejął Marcos Alonso z Fiorentiny i skierował ją do pustej bramki.

Wcześniej Skorupskiego pokonał Gonzalo Rodriguez (w dziewiątej minucie z rzutu karnego). Natomiast w 22. minucie Jose Maria Basanta mocnym strzałem głową zdobył trzecią bramkę dla gości.

W pierwszym czwartkowym spotkaniu Dynamo Moskwa bezbramkowo zremisowało z SSC Napoli. Pierwsze spotkanie włoski zespół wygrał 3:1 i dzięki temu awansował do ćwierćfinału.

Broniąca trofeum Sevilla (Grzegorz Krychowiak pauzuje za żółte kartki) wieczorem gra na wyjeździe z Villarealem. Pierwszy mecz - 3:1 dla Sevilli.