Abu Dhabi Desert Challenge - Dąbrowski szósty, Małysz siódmy

Abu Dhabi Desert Challenge - Dąbrowski szósty, Małysz siódmy

Trzeci odcinek specjalny długości 272 km na Ar-Rab al-Chali - największej piaszczystej pustyni na świecie - wygrała niespodziewanie i bardzo wyraźnie czesko-polska załoga Miroslav Zapletal i Maciej Marton (syn Rafała). Aż o ponad pół godziny wyprzedzili Katarczyka Nassera Al-Attiyaha. Tegoroczny triumfator Rajdu Dakar utrzymał pozycję lidera, a Zapletal i Marton po wcześniejszych stratach są na 26. miejscu.

W klasyfikacji generalnej pierwszej rundy eliminacji motocyklowych mistrzostw świata FIM prowadzi Hiszpan Marc Coma, który o ponad pięć minut wyprzedza Portugalczyka Paulo Goncalvesa i o sześć Brytyjczyka Sama Sunderlanda.

Trzeci etap rajdu okazał się wyjątkowo pechowy dla Jakuba Piątka. Lublinianin już na początku odcinka miał niegroźny wypadek.

"Niestety, musiałem zrezygnować z dalszej jazdy. Na szczęście nic poważnego się nie stało; zjeżdżając z wydmy przeleciałem przez kierownicę i trochę się poobijałem. Jestem po badaniach, mam jedynie mocno zbite mięśnie. Chciałbym w środę ruszyć na trasę, jednak decyzje o moim starcie podejmiemy rano" - powiedział motocyklista Orlen Teamu.

W gronie kierowców quadów wtorkowy etap wygrał Rafał Sonik, który o ponad minutę wyprzedził lidera Mohameda Abu-Issę. Krakowianin, trzeci w klasyfikacji generalnej, ma prawie 23 minuty straty do Katarczyka. Czwarte miejsce zajmuje Kamil Wiśniewski.

(PAP)