PZPN: Komisja Dyscyplinarna zbada sprawę Grenia

PZPN: Komisja Dyscyplinarna zbada sprawę Grenia

"W związku z pojawiającymi się w ostatnich dniach w zagranicznych i polskich mediach licznymi informacjami dotyczącymi wydarzeń z udziałem członka zarządu PZPN Kazimierza Grenia, które miały mieć miejsce przy okazji meczu eliminacji Euro 2016 Irlandia - Polska w Dublinie, Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła wszcząć z urzędu postępowanie w przedmiotowej sprawie" - poinformowano w oświadczeniu.

Jak dodano, "PZPN, mający na celu sprawne i transparentne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, która stawia całe środowisko piłkarskie w niekorzystnym świetle w opinii mediów i oczach kibiców, w ostatnich dniach podjął szereg działań polegających na bezpośrednim i pośrednim kontakcie z sądem w Dublinie, irlandzką policją i federacją piłkarską oraz Ambasadą RP w Irlandii".

Według irlandzkiej prasy przedstawiciel piłkarskiej centrali miał przed niedzielnym meczem sprzedawać nielegalnie bilety, za co trafił do aresztu. W poniedziałkowej rozmowie z PAP Greń - szef Podkarpackiego PZPN - przyznał, że kupił w Polsce 12 biletów dla znajomych w Irlandii, ale zaprzeczył, jakoby został uznany winnym.

Na najbliższy wtorek Greń zwołał konferencję prasową. (PAP)