Festiwal bramek w Realu - Ronaldo strzelił pięć

PAP/EPA

30-letni Ronaldo w pierwszej połowie potrzebował zaledwie ośmiu minut (między 30. a 38.), aby trzykrotnie wpisać się na listę strzelców. Kolejne gole zdobył w 54. i 90. Na trybunach było prawie 72 tysiące kibiców.

Poza Portugalczykiem, trafienia dla madryckiego zespołu zanotowali Karim Benzema (52, 56), Gareth Bale (25) oraz Diego Mainz (83-samob.). Honorową bramkę dla Granada CF uzyskał Robert Ibanez (74).

To najwyższe ligowe zwycięstwo Realu od blisko pół wieku. Po raz ostatni "Królewscy" strzelili dziewięć goli 16 września 1967 roku w meczu z Realem Sociedad San Sebastian.

Ronaldo jest dopiero trzecim piłkarzem, który w XXI wieku zdobył pięć bramek w pojedynku Primera Division. W sezonie 2001/02 Fernando Morientes trafił pięciokrotnie również dla Realu Madryt w spotkaniu z Las Palmas, a 9 grudnia 2012 roku skutecznością błysnął Kolumbijczyk Radamel Falcao, wówczas zawodnik Atletico Madryt, w starciu z Deportivo La Coruna.

W klasyfikacji najskuteczniejszych Primera Division Ronaldo ma 36 goli i wyprzedził Argentyńczyka Lionela Messiego z Barcelony (32).

Na ligowej liście wszech czasów Portugalczyk awansował na ósme miejsce - 213 bramek. Liderem jest Messi - 275.

Argentyńczyk w niedzielę nie poprawił swojego dorobku bramkowego. Barcelona nie bez problemów pokonała Celtę, rewanżując się za niespodziewaną porażkę w rundzie jesiennej na swoim stadionie. Gola na wagę trzech punktów w 73. minucie zdobył Jeremy Mathieu po dośrodkowaniu Xaviego z rzutu wolnego. Francuz kolejny raz stał się bohaterem Barcelony - to on zdobył pierwszego gola dla katalońskiego zespołu w niedawnym, wygranym 2:1 meczu z Realem Madryt.

Celta, która w pierwszej połowie miała kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, kończyła mecz w dziesiątkę. W 88. minucie Fabian Orellana został ukarany czerwoną kartką za... ciśnięcie kępką trawy w Sergio Busquetsa.(PAP)