WTA w Katowicach - Magda Linette i Alize Cornet w półfinale debla

WTA w Katowicach - Magda Linette i Alize Cornet w półfinale debla
PAP/Andrzej Grygiel

Linette i Cornet na otwarcie pokonały Austriaczkę Sandrę Klemenschits i Francuzkę Laurę Thorpe. W półfinale czeka je konfrontacja z Belgijką Ysaline Bonaventure i Holenderką Demi Schuurs.

W ubiegłym roku Linette i Cornet grały razem w dwóch turniejach. W jednym z nich - w Guangzhou - dotarły do finału.

"Poznałyśmy się w Strasburgu. Mimo że byłam 260. w rankingu WTA Alize podeszła i pogratulowała mi tego, jak gram. Wywarło na mnie wrażenie, że taka zawodniczka doceniła mnie. W Katowicach miałyśmy wspólny trening i to ja zapytałam tym razem, czy chciałaby ze mną zagrać. Bardzo nam się spodobała nasza współpraca" - powiedziała 23-letnia Polka.

Zaznaczyła, że jak tylko będzie okazja, będą starały się razem występować. "Umówiłyśmy się na Roland Garros, a może też uda się coś wcześniej, ale jeszcze nie znamy swoich pełnych planów. Może nie jesteśmy w superkontakcie, ale kiedy mam lepszy wynik, to ona mi gratuluje, a ja jej".

Jak dodała, koncentruje się na występach w singlu, jednak w najbliższym czasie w turniejach WTA zamierza jak najczęściej występować w grze podwójnej.

"Pomaga mi się to rozwijać jako zawodniczce, szczególnie jeśli chodzi o wolej, ale też o grę z głębi kortu. To dobry trening i odskocznia. Muszę się wykazać dużymi umiejętnościami, ale także mieć partnerkę, która mi pomoże" - podsumowała poznanianka.

Obie zawodniczki w Katowicach zgłosiły się do singla. Linette odpadła w 1/8 finału, a rozstawiona z numerem drugim i broniąca tytułu Cornet w piątek wystąpi w ćwierćfinale.

Wcześniej w czwartek w ćwierćfinale gry podwójnej odpadły występujące dzięki "dzikiej karcie" Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa oraz Klaudia Jans-Ignacik, która wraz z Francuzką Kristiną Mladenovic tworzyła najwyżej rozstawiony duet w stawce. Wieczorem o ćwierćfinał singla walczyć będzie rozstawiona z numerem pierwszym Agnieszka Radwańska.

Wynik ćwierćfinału gry podwójnej:

Magda Linette, Alize Cornet (Polska, Francja) - Klara Koukalova, Katerina Siniakova (Czechy, 2) 7:5, 7:5. (PAP)