Szefowa Służby Cywilnej wyjaśni zarzuty o mobbing w Ministerstwie Zdrowia

Szefowa Służby Cywilnej wyjaśni zarzuty o mobbing w Ministerstwie Zdrowia
PAP/Bartłomiej Zborowski

Podczas odbywającej się w środę konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia szef resortu Bartosz Arłukowicz został poproszony o skomentowanie pojawiających się w mediach informacji o przypadkach mobbingu wobec pracowników ministerstwa.

Bartosz Arłukowicz poinformował, że przekazał sprawę szefowej Służby Cywilnej Claudii Torres-Bartyzel, w celu przeprowadzenia dokładnego postępowania i wyjaśnienia tej sprawy. "Po wyjaśnieniu przez szefa Służby Cywilnej zostaną podjęte odpowiednie decyzje" - zapowiedział minister.

Wiceszef resortu zdrowia Sławomir Neumann przyznał, że w ubiegłym roku wpłynęła skarga jednej z pracownic na dyrektora generalnego. Jak powiedział, wyjaśniał zarzuty i przeprowadził rozmowę z dyrektorem generalnym. "Sprawa wydawała się wyjaśniona i nie było później żadnych innych informacji, które miały świadczyć o tym, że pozostały jakieś jeszcze wątpliwości w związku z tą sprawą" - powiedział Sławomir Neumann.

Wiceminister podkreślił że "mobbing to jest pojęcie dość istotne w każdej instytucji, z pełną powagą do niego podchodzimy". Zapowiedział również, że po wyjaśnieniu sprawa zostanie przedstawiona mediom. "To jest rzecz, która nie powinna się zdarzać, jeśli takie coś się zdarzyło, to będziemy z całą determinacją reagować" - zapewnił wiceminister Neumann.

Jak informowały media, pracownicy ministerstwa zdrowia obwiniają o mobbing dyrektora generalnego oraz dwóch nominowanych przez niego zastępców. Według gazety "Fakt", "urzędnicy bali się przychodzić do pracy, nie zgłaszali faktu, że dostali zwolnienia lekarskie, w pracy notorycznie spotykali się z groźbami i obelgami". (PAP)