Maczetą zaatakowali bezdomnego, odcięli mu ucho i palce

W niedzielę nad ranem, w zsypie na śmieci w Bielsku-Białej, odnaleziono mężczyznę, który miał rozległe obrażenia na ciele, w tym liczne rany cięte, tłuczone oraz odcięte palce dłoni i ucho. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. 

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania szczegółowych okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia. Podczas gdy śledczy badali miejsca zdarzenia, kryminalni poszukiwali sprawców tego czynu. Sprawdzali każdą informację, każdy ślad, który mógł ich skierować na trop napastników. Szybko ustalili, że związek z brutalnym pobiciem 52-latka mogą mieć dwaj młodzi mężczyźni, którzy wynajmowali mieszkanie w pobliskim bloku.

Policjanci zatrzymali 34-latka z powiatu nowosądeckiego oraz jego o rok starszego wspólnika, mieszkańca powiatu gliwickiego. W czasie przeszukania mieszkania, stróże prawa odnaleźli ponad 10 tysięcy działek dilerskich amfetaminy i 200 porcji marihuany. Wartość narkotyków szacowana jest naokoło 200 tys. zł. Śledczy zabezpieczyli także maczetę, którą napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego.

Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty i zostaną doprowadzeni do prokuratury oraz sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

Źródło: KMP Bielsko-Biała