Lewandowski mocno poturbowany - złamana szczęka, wstrząs mózgu

Lewandowski mocno poturbowany - złamana szczęka, wstrząs mózgu
PAP/EPA

Na razie nie wiadomo, jak długo polski napastnik będzie musiał pauzować.

Dokładne wyniki badań będą znane dopiero po południu i również wtedy lekarze powinni przedstawić pierwsze prognozy.

Lewandowski kontuzji nabawił się we wtorkowym meczu półfinałowym Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund. Zaraz po spotkaniu piłkarz Bayernu Monachium trafił do szpitala, ale noc spędził w domu.

Polak zdobył bramkę we wtorkowym meczu półfinałowym Pucharu Niemiec, lecz jego zespół odpadł z rozgrywek. Po 120 minutach był remis 1:1 (taki sam wynik w regulaminowym czasie), a w karnych zwyciężył poprzedni klub polskiego napastnika Borussia Dortmund 2-0.

Lewandowski w drugiej połowie dogrywki zderzył się z Mitchellem Langerakiem i przez kilka ostatnich minut nie uczestniczył w akcjach Bayernu. Był zamroczony po tym, jak bramkarz rywali trafił go łokciem w twarz. Polak nie brał też udziału w konkursie "jedenastek".

Zaraz po meczu, jak poinformował menedżer zawodnika Cezary Kucharski, Lewandowski został odwieziony do szpitala, ale noc spędził w domu.

Kontuzji we wtorek nabawił się także Arjen Robben. Holenderski skrzydłowy rozgrywał pierwszy mecz po pięciotygodniowej przerwie spowodowanej naderwaniem mięśni brzucha. W półfinale Pucharu Niemiec upadł, przez nikogo nieatakowany, i złapał się za łydkę. Badania wykazały, że ma naderwany mięsień i w tym sezonie już nie wystąpi. (PAP)