Znamy imiona Royal Baby. To Charlotte Elizabeth Diana

Znamy imiona Royal Baby. To Charlotte Elizabeth Diana
EPA/ANDY RAIN

Imiona stanowią potrójny hołd dla dziadka księżniczki i ojca Williama - księcia Karola (Charlotte to jeden z angielskich odpowiedników imienia Karolina), pierwszego w kolejce do brytyjskiego tronu, obecnej królowej Elżbiety II oraz matki Williama i Harry'ego - Diany, która zginęła tragicznie w sierpniu 1997 roku. Ponadto matka księżnej Cambridge ma na imię Carole.

Charlotte wraz z Alice były imionami najczęściej obstawianymi u bukmacherów. Wśród innych typów pojawiły się Elizabeth, Victoria, Olivia, a także Diana.

Najmłodsza członkini rodziny królewskiej jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu, po dziadku Karolu, ojcu Williamie i bracie George'u. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w marcu do przepisów o sukcesji, w kolejce do tronu nie prześcigną jej już inni krewni płci męskiej. Ponadto, jeśli zechce, będzie mogła poślubić katolika bez utraty miejsca w kolejce dziedziczenia, na co wcześniejsze reguły nie zezwalały.

Urodzona w sobotę księżniczka jest piątym z prawnucząt Elżbiety II. William i Kate zaprezentowali swoją nowo narodzoną córkę w sobotę, zaledwie 12 godzin po przyjęciu księżnej do londyńskiego szpitala, gdzie nastąpiło rozwiązanie.

Imię starszego brata Charlotte ogłoszono dwa dni po jego narodzinach; imię księcia Williama - tydzień po, a księcia Karola - miesiąc.

(PAP)