Białoruś: rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej ws. Ukrainy

Białoruś: rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej ws. Ukrainy
EPA/TATYANA ZENKOVICH

W rozmowach, które odbywają się za drzwiami zamkniętymi, uczestniczą: przedstawicielka OBWE ds. konfliktu w Donbasie Heidi Tagliavini, były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, przedstawiciel strony rosyjskiej dyplomata Azamat Kulmuchametow, a także przedstawiciele samozwańczych republik ludowych donieckiej i ługańskiej Denys Puszylin i Władysław Dejnego.

Poprzednie spotkanie grupy kontaktowej odbyło się we wtorek w Kijowie. Nie ujawniono, kto w nim uczestniczył. Rzeczniczka Kuczmy Daria Olifer powiedziała jedynie, że byli to "wysłannicy grupy kontaktowej".

Olifer pisała na Facebooku, że głównym tematem spotkania w Mińsku będzie zapoczątkowanie prac podgrup, które zajmą się rozpatrywaniem najważniejszych spraw wynikających z poprzednich porozumień pokojowych. "Koordynatorami tych podgrup będą przedstawiciele OBWE" - podkreśliła rzeczniczka Kuczmy.

Powstanie tych grup zapowiadał także minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Wymienił podgrupy: ds. bezpieczeństwa, procesu politycznego, gospodarki i aspektów humanitarnych.

(PAP)