Kopacz: bezpieczeństwo priorytetem rządu

Kopacz: bezpieczeństwo priorytetem rządu
PAP/Michał Walczak

"Bezpieczeństwo to priorytet mojego rządu. Opiera się na dwóch ważnych filarach. Pierwszy to udział w Sojuszu Północnoatlantyckim, drugi to silna, nowoczesna armia" - powiedziała Kopacz podczas wspólnej wizyty z prezydentem Bronisławem Komorowskim w Radomiu.

Jak zaznaczyła Kopacz, nowoczesna armia powinna być uzbrojona w nowoczesny sprzęt. Jak dodała, do tego potrzebne są ośrodki produkcyjne, takie jak radomski "Łucznik".

Zaznaczyła, że dzięki decyzji o przeznaczeniu 2 proc. PKB na uzbrojenie polskiej armii i dobrej współpracy między rządem a prezydentem "wiele się zmieniło". W tym kontekście powiedziała o wybudowaniu nowych zakładów "Łucznika".

Premier poinformowała też, że Polska Grupa Zbrojeniowa, której częścią jest "Łucznik", będzie beneficjentem wielomiliardowych umów offsetowych. "Jedenaście spółek z PGZ będzie beneficjentem wielu miliardów, które w wyniku negocjacji, jakie prowadzi w tej chwili minister obrony, trafią do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Te pieniądze przełożą się na miejsca pracy" - zapowiedziała Kopacz. (PAP)