Superstacja Patronem Medialnym Krajowych Zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego!

Superstacja Patronem Medialnym Krajowych Zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego!

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to jeden z najbardziej widowiskowych i emocjonujących sportów konnych, należący do dyscyplin olimpijskich. Jest najtrudniejszym sprawdzianem konia i jeźdźca, wymagającym wielkiego doświadczenia i odwagi. Zawody rozgrywane będą przez dwa dni, gdzie suma punktów uzyskanych w kolejnych trzech próbach decyduje o zwycięstwie.

W sobotę odbędzie się próba ujeżdżenia i skoki. Sędziowie oceniają nie tylko precyzję i swobodę wykonania ruchu, ale i elegancję, nienaganny wygląd konia oraz elastyczność ruchów konia i posłuszeństwo. Następnie rozpoczynają się skoki przez przeszkody na tradycyjnym placu konkursowym.

W niedzielę odbędzie się próba terenowa, tzw. cross, podczas którego konie galopując przez piękny teren Hipodromu pokonują na stałe zbudowane przeszkody: odpowiednio przygotowane kłody drzewa, przeszkodę wodą, trudne kombinacje, czy tzw. wąskie fronty. Próba ta ma na celu sprawdzenie odwagi jeźdźca; szybkości, wytrzymałości i możliwości skokowych konia.

W trakcie zawodów przygotowane zostaną niespodzianki od partnerów, a na najmłodszych czekają takie atrakcje jak jazda na kucykach oraz miasteczko zabaw.