Katastrofa śmigłowca w Pakistanie - Polski ambasador ranny, 6 osób zginęło

Katastrofa śmigłowca w Pakistanie - Polski ambasador ranny, 6 osób zginęło
fot. twiiter, @ThePakistanArmy

Jak podaje PAP ambasador czuje się dobrze. Media podawały wcześniej, że w piątek w regionie Naltar w Pakistanie w katastrofie śmigłowca zginęło sześć osób, w tym ambasador Norwegii i ambasador Filipin. Za rzecznikiem pakistańskiej armii podawano, że w katastrofie śmigłowca ranny został m.in. polski ambasador.

Pakistańska stacja Geo.tv podała, że na pokładzie śmigłowca MI-17 było 11 obcokrajowców i 6 Pakistańczyków. Jak poinformowano w katastrofie poza ambasadorami Norwegii i Filipin zginęły żony ambasadorów Indonezji i Malezji oraz dwóch pilotów. Według cytowanego w mediach komunikatu służb prasowych pakistańskiej armii, do wypadku doszło w dolinie Naltar przy granicy z Afganistanem i Chinami.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w związku z katoastrofą wydało komunikat, w którym informuje, że "polski dyplomata oraz jego małżonka znajdują się pod opieką miejscowych służb medycznych. W związku ze zdarzeniem Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP pozostaje w bieżącym kontakcie z pakistańskim MSZ oraz ambasadorem Pakistanu w Warszawie. Dzisiaj w godzinach popołudniowych planowany jest transport rannych w wypadku transportem wojskowym do jednego ze szpitali w Islamabadzie".

Według pakistańskich wojskowych przyczyną katastrofy była usterka śmigłowca. Z kolei telewizja CNN donosi, że odpowiedzialność za katastrofę wzięli na siebie talibowie.