Szwajcaria: nocna strzelanina po kłótni rodzinnej, są zabici

Policja poinformowała, że do wymiany ognia doszło w sobotę około godziny 23 w mieście Wuerenlingen, o czym zostali powiadomieni przez okolicznych mieszkańców. Policja na razie odmawia podania dokładnej liczby ofiar. Rzecznik lokalnych służb bezpieczeństwa powiedział jednak BBC, że wiele wskazuje na to, że zabójstwa są wynikiem kłótni rodzinnej.

Po dotarciu na miejsce odkryto w okolicy jednego z budynków mieszkalnych kilka ciał; część z nich była na zewnątrz posiadłości. Wszystkie ofiary to osoby dorosłe, wśród nich jest potencjalny zabójca - podkreślił jeden z funkcjonariuszy w rozmowie z lokalnym radiem. Okoliczności, w jakich doszło do strzelaniny i jej motyw, pozostają na razie nieznane - podkreślano wcześniej w oświadczeniu. W godzinach popołudniowych planowana jest konferencja prasowa policji.

Wuerenlingen to miasto na północy kraju, w którym mieszka ok. 4,5 tys. osób. Znajduje się ono na północny zachód od Zurychu, niedaleko niemieckiej granicy. Lokalne media dodają, że w okolicy, w której doszło do strzelaniny znajdują się głównie domy jednorodzinne.(PAP)