Duda dla Superstacji: jestem dorosłym mężczyzną

O sposobie na przekonanie wyborców Pawła Kukiza, wpływie Jarosława Kaczyńskiego na swoje decyzje i zmieniającym jak chorągiewka poglądy Bronisławie Komorowskim kandydat Prawa i Sprawiedliwości opowiedział w emocjonalnym wywiadzie dla Superstacji. Z Andrzejem Dudą rozmawiał Grzegorz Łaguna.

W rozmowie z Superstacją kandydat PiS skrytykował wszystkich, którzy twierdzą, że jest sterowany z tylnego siedzenia, przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Jestem 43-letnim, dorosłym mężczyzną, który ma 20-letnią córkę. Jestem doktorem nauk prawnych, pracowałem na uczelni zanim przyszedłem do polityki. Do polityki wszedłem w dorosłym już zupełnie życiu, mając grubo ponad 30 lat. Jestem człowiekiem samodzielnym i rozumiem co to znaczy być prezydentem Rzeczypospolitej. Prezydent jest wybrany przez naród, a nie przez partię polityczną – mówił Duda w rozmowie z Superstacją.

Duda odniósł się też do wysokiego poparcia dla Pawła Kukiza i jego głównego postulatu – wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

- Usiądźmy, podebatujmy, podyskutujmy. Niech będą zwolennicy, niech będą przeciwnicy, niech będą eksperci, którzy przedstawią jak to funkcjonuje w poszczególnych krajach, jak może funkcjonować ten system. Ja takiej debaty chcę. Uważam, że społeczeństwo jej oczekuje – stwierdził kandydat PiS.