Giro d'Italia: lider Matthews wygrał 3. etap, upadek Pozzovivo

EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Poniedziałkowy etap był krótki, ale mocno pagórkowaty. Jedną z górskich premii wyznaczono na wysokości 1115 metrów.

Matthews finiszował najszybciej z peletonu. Drugie miejsce zajął Włoch Fabio Felline (Trek), a trzecie Belg Philippe Gilbert (BMC Racing).

Bardzo aktywny na trasie tego etapu był Maciej Paterski z grupy CCC Sprandi Polkowice. Polski kolarz wraz z trzema innymi uciekinierami został doścignięty dopiero cztery kilometry przed metą.

Tymczasem nieco wcześniej, ok. 38 kilometrów przed linią mety, na zjeździe, doszło do groźnego upadku Domenico Pozzovivo. Włoch - piąty w ubiegłorocznym Giro i jeden z faworytów obecnego wyścigu - uderzył na zakręcie głową o asfalt. Długo leżał nieruchomo, po czym został zabrany na noszach do karetki i odwieziony do szpitala. Jak poinformowano, zawodnik był przytomny.

Na wtorek zaplanowano czwarty etap na trasie Chiavari - La Spezia, długości 150 kilometrów. Impreza zakończy się 31 maja.