Kukiz: im większą zbudujemy siłę, tym szybciej zmienimy konstytucję

Kukiz: im większą zbudujemy siłę, tym szybciej zmienimy konstytucję
PAP/Maciej Kulczyński

„Do jesieni jest bardzo mało czasu. Im większą zbudujemy siłę tym szybciej zmienimy Konstytucję. Za grosz nie ufam zawodowym politykom. Teraz czytam, że prezydent Komorowski od zawsze jest zwolennikiem JOW-ów. Śmiech" - napisał Kukiz na jednym z portali społecznościowych po poniedziałkowym wystąpieniu Bronisława Komorowskiego, w którym zapowiedział, że chce referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, zmian systemu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz zmian w systemie podatkowym.

Kukiz poinformował, że wkrótce opublikuje petycje ws. JOW wysyłane wcześniej do prezydenta. "Jakoś wówczas nie był zmianą ordynacji wyborczej szczególnie zainteresowany" - podkreślił Kukiz, który według sondaży w I turze wyborów prezydenckich osiągnął trzeci wynik z rezultatem 20,5 proc. "Nie wierzcie w te referenda. To ściema i granie na czas" - napisał Kukiz.

"W ciągu 2-3 dni zamieszczę parę postów i krok po kroku wytłumaczę Wam, jak oni, mając całkowitą świadomość zerowego wpływu referendum na zmianę ordynacji, manipulują naszymi emocjami. Dobrego Dnia Przyjaciele i jeszcze raz bardzo Wam dziękuję!!! Za to, że jesteście” - podkreślił Kukiz.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Robert Tyszkiewicz, szef sztabu wyborczego prezydenta, powiedział, że Bronisław Komorowski "od zawsze popierał jednomandatowe okręgi wyborcze, działał na rzecz tego w polityce".

Sztab wyborczy Pawła Kukiza zapowiada budowanie ruchu obywatelskiego na jesienne wybory parlamentarne.

Tymoteusz Myrda, radny sejmiku województwa dolnośląskiego i współpracownik Pawła Kukiza w kampanii prezydenckiej oraz w samorządowym ugrupowaniu Bezpartyjni Samorządowcy powiedział PAP, że jeszcze w czerwcu zwolennicy Kukiza zawiążą ruch obywatelski. „Największym sukcesem Kukiza we wczorajszych wyborach jest fakt, że teraz wszyscy nagle stali się zwolennikami i orędownikami JOW. Kukiz zapowiedział, że jeszcze przed wakacjami zechce zawiązać ruch obywatelski w tej sprawie” - dodał Myrda.

(PAP)