FC Barcelona w finale Ligi Mistrzów

Pierwszy finalista tegorocznej edycji Ligii Mistrzów wyłoniony. FC Barcelona przegrała z Bayernem 2 do 3 ale i tak przechodzi dalej. Wszystko dzięki zaliczce z pierwszego meczu.

Drugi półfinał doskonale rozpoczął się dla Bawarczyków, już w 7 minucie rozpoczęli odrabiać straty. Mehdi Benatia skierował piłkę głową do siatki po podaniu Xabiego Alonso. Piłkarze Bayernu nie cieszyli się jednak zbyt długo. Już w 29 minucie było 2-1 dla Barcelony. Dwa razy obronę mistrza Niemiec ośmieszyło trio Messi, Suarez i Neymar. Dwa gole strzelił ten ostatni, po podaniach Suareza. Akcje przy obu golach rozpoczął niezawodny Lionel Messi.

Od tamtego momentu strzelali już tylko Bawarczycy. Najpierw piękne trafienie zaliczył nasz snajper Robert Lewandowski, a zwycięskiego gola strzelił Tomas Muller w 74 minucie. W drugiej połowie piłkarze Bayernu zdominowali Katalończyków jednak nie zdołali już strzelić więcej bramek.