Sikorski apeluje o udział w wyborach: To najważniejsza decyzja w tym roku

Sikorski apeluje o udział w wyborach: To najważniejsza decyzja w tym roku
fot. PAP
- Jako marszałek Sejmu, czyli osoba, która wyznaczyła termin wyborów, chciałbym bardzo serdecznie zaapelować do wszystkich o jak najtłumniejszy udział w drugiej turze wyborów - powiedział Sikorski na briefingu przed rozpoczęciem posiedzenia Sejmu. - Przed nami naprawdę jedna z najważniejszych decyzji w tym roku. Bardzo proszę o to, aby wszyscy, którzy z jakichkolwiek przyczyn nie wzięli udziału w pierwszej turze, by wzięli udział w drugiej turze wyborów i wybrali dobrego prezydenta dla Polski - dodał marszałek.
 
 
Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 24 maja. Zmierzą się w niej ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski, który w pierwszej turze uzyskał 33,77 proc. poparcia oraz kandydat PiS Andrzej Duda, który zebrał 34,76 proc. głosów. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz z poparciem 20,8 proc. Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 48,96 proc.
 
 
Sikorski był też pytany o to, jak ocenia propozycję Pawła Kukiza, który wezwał Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę do udziału w debacie, którą on sam poprowadzi. - Na pewno jest to inicjatywa, która służy panu Pawłowi Kukizowi - powiedział marszałek Sejmu. Dopytywany, czy Bronisław Komorowski powinien, jego zdaniem, wziąć udział w debacie prowadzonej przez Kukiza, Sikorski zaznaczył, że "prezydent podejmie stosowną decyzję".
(PAP)