Kubica dziewiąty w Rajdzie Portugalii

Kubica dziewiąty w Rajdzie Portugalii
PAP/EPA
Drugie miejsce po pasjonującej walce zajął broniący tytułu Sebastien Ogier (VW Polo WRC), który na trasie o długości prawie 350 km był wolniejszy tylko 8,2 s. Francuz umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji mistrzostw świata. Trzecie miejsce w Rajdzie Portugalii zajął Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) - strata 28,6 s.
 
 
"To zwycięstwo jest dla mnie bardzo ważne, pozwala uwierzyć w siebie. Ogier miał na początku kłopoty, ale dzisiaj mieliśmy warunki porównywalne. Wczoraj nie mogłem zaryzykować i pojechać szybciej, bo bardziej zużywałem opony" - powiedział na mecie 30-letni Latvala.
 
 
 Kubica nie krył radości na mecie: "Dzisiaj po hopie włączył się alarm na desce rozdzielczej, ale mam nadzieję, że wszystko jest OK. Miałem długą przerwę w startach, musiałem odzyskać wyczucie. To był dla nas dobry weekend. Jechaliśmy czysto, bez dużych problemów. Wszystko jest w porządku". Nic dziwnego - po raz pierwszy w tym sezonie zdobył dwa punkty do klasyfikacji mistrzostw świata.
 
 
W klasyfikacji mistrzostw świata (po 5 z 13 rajdów) zdecydowanie prowadzi Ogier z dorobkiem 105 pkt. Drugi jest Mikkelsen - 63 pkt, a trzeci jego rodak Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) - 57 pkt. Z dziewiątego na piąte miejsce awansował Latvala, który ma 46 pkt.
 
 
Wyniki:
1. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC)  3:30.35,3
2. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC)      strata 8,2 s
3. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC)         28,6 
4. Kris Meeke (W. Brytania/Citroen DS3 WRC)         48,7 
5. Ott Tanak (Estonia/Ford Fiesta WRC)            1.56,8 
6. Daniel Sordo (Hiszpania/Hyundai I20 WRC)       2.27,9
 
(źr. PAP)