Agata i Kinga Duda, kim są kobiety prezydenta?

Na razie obie panie pokazują że do rewolucji w swoim życiu podchodzą bardzo racjonalnie. Żona prezydenta elekta nie zamierza porzucać pracy nauczycielki w krakowskim liceum, jej córka nie planuje przeprowadzki do stolicy, zostaje w Krakowie, gdzie studiuje.
 
Agata Duda, nauczycielka języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów, Kinga Duda studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku kampanii wspierały męża i ojca w drodze po prezydenturę. - Bardzo dużą role odegrały kobiety Andrzeja Dudy, zarówno jego zona jak i córka, które fantastycznie wpisują się w obraz nowoczesnego polityka który ma u boku piękne, zdrowe, wysportowane i pełne energii kobiety, które wspierają go podtrzymując na duchu i na każdym kroku pokazując jak bardzo go wspierają - powiedziała Barbara Labudda, specjalistka ds. wizerunku. 
 
Rola Pierwszej Damy wcale nie jest taka prosta. Niemal wszystkie żony naszych prezydentów musiały zmienić swoje życie prywatne i zawodowe. - Na pewno nie powinna się mieszać do polityki i powinna znaleźć sobie taką działkę, w której jej aktywność będzie dobrze przyjmowana przez społeczeństwo - powiedział Jan Wojciech Piekarski z Europejskiej Akademii Dyplomacji.
 
W przypadku żon prezydentów ważne jest nie tylko to co one mówią, ale jak wyglądają. Dlatego niektórzy eksperci krytykują nieskromne kreacje Agaty i Kingi Dudy w wieczór wyborczy. - Jest w kostiumie bukle, który jest wykończony ostentacyjnym, błyszczącym naszyjnikiem, ma zrobione włosy, do tego jest córka która jest w aksamitnej czarnej sukience z różową taśmą, czyli jakby udajemy arystokrację amerykańską czyli wielkie pieniądze - komentował stylista Tomasz Jacyków. 
 
Dzień po wyborach żona Andrzeja Dudy wróciła jednak do rzeczywistości czyli do krakowskiego liceum, w którym jest nauczycielką niemieckiego. Agata Duda będzie tu uczyć do końca roku szkolnego, bo już na początku sierpnia zamieszka wraz z mężem w Warszawie. - Postaram się być dobrą Pierwszą Damą - powiedziała żona prezydenta elekta.
 
Polski wizerunek Pierwszej Damy, zdaniem specjalistów z sukcesem przez 10 lat budowała Jolanta Kwaśniewska. - Dzięki takim cechom jak umiejętność nawiązywania kontaktu, znajomość języków, potrafiła zyskać sympatię nie tylko w Polsce, ale i za granicą - dodał Jan Wojciech Piekarski z Europejskiej Akademii Dyplomacji.
 
O tym czy i w jaką działalność społeczną zaangażuje się nowa Pierwsza Dama i jak się w tym odnajdzie Pierwsza Córka dowiemy się już wkrótce. - Bądą chciały być widoczne i wspierać męża i tatę w budowaniu pozytywnego wizerunku, mam wrażenie, że będzie to powtórzenie prezydentury Kwaśniewskiego w której rodzina odgrywała dużą rolę - powiedziała Barbara Labudda.
 
 
Agata Duda podczas konwencji PiS-u, już - pokazała swój silny charakter, zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego - Panie prezesie, ja się Pana nie boję.
 
Do objęcia prezydentury przez Andrzeja Dudę pozostały nieco ponad 2 miesiące, już dziś wiadomo, że nie będzie to wyzwanie tylko dla nowego prezydenta ale i dla jego rodziny.