Rosyjski parlament o wyborach: Nienawiść do Rosjan nie wystarczy aby wygrać

Nie ma złudzeń, Andrzej Duda, nie będzie przyjacielem Rosji bo realizuje politykę Jarosława, którego cechuje duża nienawiść do Rosji. Tak przewodniczący komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy oceniał powyborcze nadzieje na poprawę stosunków z Polakami.
 
Zdaniem Alieksieja Puszkowa, prezydent Bronisław Komorowski przegrał przez antyrosyjską retorykę, która nie musi się podobać Polakom. - Sama antyrosyjska retoryka nie jest wystarczająca, by odnieść zwycięstwo w wyborach. I Komorowski i Duda występowali z ostrymi wypowiedziami pod adresem Rosji.Sama nienawiść do Rosji nie wystarczy żeby wygrać w wyborach i Komorowski się o tym przekonał - dodał rosyjski polityk. 
 
Rozmowa z przewodniczącym komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy nadano w telewizji, która uważana jest za propagandową tubę Kremla. Puszkow wytykał Bronisławowi Komorowskiemu organizację alternatywnych obchodów rocznicy Zakończenia Drugiej Wojny Światowej. - Każda zmiana władzy napawa nadzieją że zwycięży pragmatyzm w imię korzyści dla obu stron - powiedział Puszkow.